Od benzínových koloběžek až k vlastním ekologickým alternativám s elektrickým pohonem?

Samotný nápad vznikl před více než 10 lety, když jsem chtěl v Peci pod Sněžkou začít s něčím, co tu chybělo.

Půjčovna - prodej - servis motorových koloběžek

První volba čínských el. koloběžek NITRO SCOOTERS byla více než špatnou volbou. Co se funkčnosti strojů týkalo, tak narážely na jeden problém za druhým. Do kopců se jim moc nechtělo, když už někam dojely alespoň po rovině, nesmělo začít pršet, protože stroje okamžitě přestaly jet. Byl jsem rád, že jsem se jich po letní sezóně zbavil a do další letní sezóny sehnal alternativu.

CROSCO - tato volba se zdála jako správná už od samého začátku. První letní sezóna s těmito stroji byla opět experimentální, naštěstí jsem měl ve vozovém parku pouze 6 strojů. Skoro každá výpůjčka znamenala cestu s náhradními díly za zákazníkem do terénu. Na další letní sezónu jsem se díky předchozím zkušenostem připravil. Konstrukční nedostatky techniky, které výrobce koloběžek neustále opakoval, jsem ladil dle potřeb zákazníků a místního terénu a bezproblémový dojezd koloběžek tak dosáhl na 100 km a 2 litry benzínu.

Benzínové koloběžky byly ovšem trnem v oku místním ochráncům přírody, kteří jejich půjčování ukončili 1.1.2016 úpravou návštěvního řádu. Jelikož jsem tento krok KRNAPu trochu očekával, tak jsem v průběhu roku 2015, kdy už bylo jasné, že bude potřeba ekologická alternativa benzínových koloběžek, již zvažoval, který stroj by byl 100% náhradou. Žádný takový jsem bohužel nenašel. Došel jsem tedy k závěru, že bude nejlepší vyrobit si vlastní stroj splňující požadavky na jízdu v kopcovitém terénu. Našel jsem rám, splňující základní kritéria, od španělského výrobce Gravity a poptal jsem výrobce a dodavatele elektropohonu (se kterým úspěšně spolupracuji dodnes) a zrodila se 1. generace koloběžky Pepe Bike.

Podpořte nás

Líbí se vám naše koloběžka? Podpořte nás na Startovači